Sarımsaklı

SARIMSAKLI

Geçmişte Rum evlerinin yapımında kullanılan sarımsak taşının çıkarıldığı bölge olan Sarımsaklı, kumsallarının ve denizinin güzelliğinden dolayı zaman içinde özellikle yazları yoğun ilgi gören bir turizm merkezine dönüşmüş. 

Mavi bayraklı plajlarına otellerin ve eğlence merkezlerinin eşlik ettiği Sarımsaklı'da birçok konaklama ve eğlence seçeneği bulunuyor. Bu konaklama alternatifleri arasında Ali Gür Apart & Pansiyon, deniz manzaralı odaları ve hemen önünde yer alan plajıyla dikkat çekiyor. Her daim denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Ali Gür Apart & Pansiyon'da, aynı zamanda uygun fiyat seçenekleri mevcut. 

Deniz, kum, güneş keyfi için ideal olan Sarımsaklı'dan fazla uzaklaşmadan farklı tatil aktivitelerini de deneyebilirsiniz. Bunların başında Ayvalık'ta bulunan dalış merkezleri geliyor. Tüplü, tüpsüz dalış yapabileceğiniz bu merkezlere ek olarak tekne turlarına katılarak Ayvalık adalarını da gezebilirsiniz. Ayrıca Cunda'da, Girit Mutfağı'na özgü lezzetlerin tümünü tadabileceğiniz gibi Şeytan Sofrası olarak bilinen alanda etkileyici gün batımını izleyebilirsiniz. 

Sarımsaklı'da vakti olanlar için gezilebilecek pek çok alan mevcut. Bunların başında Küçükköy, Deliklitaş, Gelin Kaya ve KOzak Yaylası geliyor. Geleneksel köy evleri, kiliseden camiye çevrilen tarihi yapılarıyla bilinen Küçükköy, ilginç şekilleriyle dikkat çeken Deliklitaş ve Gelin Kaya, milyonlarca ağaca ev sahipliği yapan Kozak Yaylası Sarımsaklı çevresinde görülmesi gereken yerlerden.