Görülecek Yerler
Ali Gür Apart & Pansiyon » Görülecek Yerler

SARIMSAKLI

Sarımsaklı’ya ayak bastıktan sonra görmeniz gereken yerler ve yapmanız gerekenler tatilinizin süresine göre şöyle sıralanabilir:

1.Sarımsaklı Plajları: Denize girmek.

2.Şeytan Sofrası: Gün batımını izlemek.

3.Tekne Turu: Sarımsaklı  ve ayvalık çevresindeki ada ve koyları görüp, bu eşsiz manzara eşliğinde denize girmek, balık yemek.

4.Sarımsaklı: Gece yürüyüş yolunda gezmek, hediyelikler almak, eğlence mekanlarına uğramak, kumsalda yakamozu ve gökyüzünü izlemek.

5.Ayvalık: Çarşılarını gezmek, eşsiz Ayvalık zeytinyağı’ndan almak, eski Rum evlerinden oluşan tuzlu deniz kokusunun duyulduğu sokaklarında dolaşmak.

6.Cunda(Alibey) Adası: Tarihi kilise ve yapıları gezmek, çarşılarından hediyelikler almak ve sahil şeridindeki lokantalardan balık yemek.

7.Küçükköy: Eski rum evleri ve yapısından oluşan köyde küçük bir gezinti yapmak.

8.Murat Reis: Sarımsaklı yarımadası’nın iç bölgesinde kalan bu kısımda çam ağaçları arasında deniz manzarasına karşı piknik yapmak.

9.Gelinkayası: Ayvalık yolundan Küçükköy’e ayrılan sapaktaki bu yerin efsanesini öğrenip burada sabah kahvaltı etmek veya gün batımında bir şeyler içmek.

10.Badavut: Sarımsaklı yarımadasının en ucunda bulunan Badavut yerleşkesinin bitiminde yine Sarımsaklı plajlarının devamı niteliğindeki ince kumlu bölgeden denize girmek, bölgenin ünlü Sarımsak Taşı’nın çıkarıldığı yeri görmek.

11.Kozak Yaylası: Pek çok tatilci tarafından bilinmeyen bu bölgeda piknik yapabilir, yazın sıcağından yaylanın serinliğiyle kurtulunabilir.